VERGİ MÜKELLEFİ SAVUNUCULARI DERNEĞİ (VERSAV) GENEL BAŞKANI MEHMET KAYNAK
“VERGİ MÜKELLEFLERİNİN HAK VE SORUMLULUKLARI”
BENGÜTÜRK TV SPİKER BAHAR İLİK
Kanala Abone OL : https://goo.gl/cYJYqo
Sosyal Medya:
Facebook ► https://goo.gl/S5T6GP
Twitter ► https://goo.gl/1HW2p3
Instagram ► https://goo.gl/iqogrN
Linkedin ► https://goo.gl/hQxQ3Y
İnternet Sitesi ► https://goo.gl/7e6ea8
Google Play Store ►https://goo.gl/edh9r1
İletişim:
Mükellef Hattı ►0850 304 94 41
Genel Başkan ► 0533 734 46 42
Adres ►
Genel Merkez Adresi: Hacı Halil Mahallesi Kızılay Caddesi 1201/2 Sok. Anıl Apartmanı No:1/B (Gebze Kent Meydanı, Mopaş Hipermarket Yanı) Gebze/Kocaeli
HAKKIMIZDA
Vergi Mükellefi Savunucuları Derneği (kısa adıyla VERSAV),mükelleflerin her türlü cezaya maruz kalması nedeniyle mükelleflerin sorunlarını en iyi bilen ve çözüm üretebilen,değerli ve deneyimli üstadlarımız,emekli vergi hakimleri,emekli maliyeciler, eski vergi müfettişleri ve mali müşavirler ile birlikte 2013 yılında Kocaeli ilinin Gebze ilçesinde kuruldu.
HİZMETLERİMİZ
-Vergi mükelleflerini hak ve sorumlulukları konusunda bilinçlendirmek.
-Mükellef birlikleri yoluyla yapılması gereken kanuni düzenlemelerin yapılmasını sağlamak.
-Türkiye genelinde meslek mensupları arasından”Vergi Mükellefi Savunucuları” yetiştirmek.
-Vergi bilincinin ve gönüllü uyumun sağlanması için ve idare ile olan ihtilafların bilinçli çözülmesi noktasında”Versav Gönüllüleri“nin yetiştirilmesi.
-Türkiye genelinde vergi mükellefi savunucularının il ve bölge düzeyinde organizasyonunu sağlanması noktasında temsilcilerin atanması.
AMAÇLARIMIZ
1 .Vergi ihtilafları ile ilgili olarak bilgi ve tecrübe sahibi olan meslek sahiplerini bir araya getirmektir.
2 .Ülke genelinde vergi ihtilaflarının çözümünde uzman kişileri temsilci olarak görevlendirmek.
3. Vergi mükelleflerinin hak ve sorumlulukları konusunda bilinçlendirmek
4.Mükelleflere vergi sorunları ile karşılaştıklarında temsilcilerimiz,vergi mükellefi savunucuları ve versav gönüllüleri ile çözümler üretmektir.
5.Türkiye genelinde vergi mükellefi birliklerini kurmaktır.
6.Devlet ile vergi mükellefi arasında gönüllü uyumun sağlanması için çalışmalarda bulunmaktır.
Ayrıca vergi ihtilaflarının çözülmesi için çalışan serbest muhasebeci, mali müşavir,yeminli mali müşavir, bağımsız denetçi,emekli vergi hakimi,emekli gümrükçü, gümrük müşaviri, emekli maliyeci, emekli vergi müfettişliği yapmış kişilerin çalışmalarımıza katkılarını bekliyoruz.
Derneğimiz çalışmalarına katkı yapan meslek mensuplarına, eğitim çalışmalarından sonra ‘’ Vergi Mükellefi Savunucusu ‘’ ünvanı verilmektedir.Derneğimize önemli katkılar yapabilecek ticaret odaları başkan ve yöneticileri, iş adamları dernek başkan ve yöneticilerine ‘’ Vergi Mükellefi Savunucusu‘’ ünvanı verilmektedir.
Geniş iş potansiyeline sahip vergi mükellefi olan, vergi mükellefi savunucuları arasından, müsait bir ofisi ve teknik altyapısı olması halinde, bulunduğu il ve ilçelerde, yeterli sayıda temsilcilikler verilmektedir.
Ayrıca derneğimize çalışmalarımızda katkı yapan, gönül veren, mükelleflere ise ‘’Versav Gönüllüsü ‘’ ünvanı verilmektedir.