28 yıllık sahte korku imparatorluğunun yaptıkları, yapabilecekleri ve geldikleri nokta ortadadır ve herkesin malumudur.
Mesleğin bitirilmeye çalışıldığı şu noktada hiçbirşey yapmayan ve seçilen son dönem yöneticiler bile 1,5 yıldır nispi aidattan başka gündemleri yokken bir diğer gündemleri kısa sürede kurulan ve girişimleriyle, eylemleriyle, davalarıyla ses getiren, mesleki barışı sağlayan ve giderek meslektaşın umudu olan MALİ MÜŞAVİR İŞVEREN SEN i, engelleyemedikleri ve diğer sendika gibi güdümlerine alamadıkları için her zaman olduğu gibi kendi meslektaşın batması için çabaya adeta odaklanmış elemanları yada onlara inananlar tarafından sürekli yalan, iftira, yanlış mevzuat yorumlamaları, tehdit ve şantajlarla yol almaya çalışmaktadırlar.
Onlar artık muhatabımız bile değildir. Bizim çok önemli konularımız var ve gerçekten çok acil halledilmesi gereken hususlar.
Başarımız, başarısızlıkları, hedef, yapılacaklar, çözümler, projeler vs konusunda zaten orantısız bir yeteneksizlikleri olduğundan ve şimdi tartışılacak zaman olmadığından onlarla vakit geçirmeden aşağıdaki açıklamaları yapma gereğini duyuyoruz. Bu açıklamaları hem toplantılarımızda, hem duyurularımızda belirttiğimiz gibi hemde tüzüğümüzde beirtmiş bulunuyoruz.
Bu yazdığımız hususlar ilkelerimiz, gerçekler ve taahhütlerimizdir;
1- TÜRMOB ve SMMM Odaları bizim rakibimiz değildir. Bizde onların rakibi değliiz. Öyle olduğunu düşünsek sorunları birlikte çözelim diye TÜRMOB a gitmez, odalardan ziyaret talebinde bulunmazdık.
2- Gerek TÜRMOB gerek SMMM Odaları bizim kendi yerimizdir..
3- Bizim mücadelemiz asla meslek örgütlerimizle değildir. Bu mücadele o örgütlerimizi kendi şahsi çıkarlarına alet eden, meslek örgütü yöneticiliğini meslek, siyasi yada ekonomik rant kapısı olarak gören, mesleğin onurunu ayaklar altına alan, mesleği satan ve bugün finale gelindiğinde köşeye çekilip hala para isteyebilen, hala meslektaşı tehdit eden, şantaj uygulayan basiretsiz yöneticilerdir.
4- Sendikamızın TÜRMOB veya SMMM Odalarının kapanmasını istediğini beyan etmek; ahlaka ve kişiliğe aykırı söylemler olup, söyleyenlerin ve inananların kişisel sorunudur.
5- Bu kişilerin hukuka aykırı ve adeta soygun yapar gibi, Nispi aidat konusunda 1,5 yıldır uyguladıkları baskı, tehdit ve şantajla aidat toplamaya çalışmak istemesine rağmen genelde başaramamışlar ve şu anda savcılığa TÜRMOB ve 78 Oda yönetim kurulu üyeleri hakkında mahkeme kararını uygulamamaları nedeniyle suç duyurunda bulunulmuştur.
6- Nispi aidatlarda kişisel olarak başvurulduğunda geriye dönük alacakların dahi alınabileceği kanunen mümkün iken bu yola başvuru desteklenmemiş, odalarımız korunmaya çalışılmıştır.
7- 2577 sayılı Kanun gereği Danıştay kararını uygulamayan yöneticiler hakkında TCK kapsamında cezai müeyyideler olduğu gibi, seçimlerin yenilenmesiniisteme ve her yöneticiden tazminat talep hakkımız bulunmaktadır. BU tehlikeyi gören ve şu anda yaptığımzı suç duyurusunda yeni anlayan bu basiretsiz kişiler şimdi bu kampanyalarına hız vermişlerdir.
8- Odaların kapatılmasını istemek gibi bir düşüncemiz olmadığı gibi ne onlar bizim yaptığımız işleri yapabilirler nede çalışsalar dahi onların yapacağı mesleki işleri biz yapabiliriz. BU bir büyük yalandır. Odaların ihtiyari duruma getirilmesi bizden çok önce anayasa değişikliği sırasında 2013-2014 de siyasiler tarafından dillendirilen ve 63 maddesinde mutabakat sağlanan anayasa değişiklikleri sırasında bizim dışımızda gündeme gelen bir durumdur ve siyasilerin karar vereceği bir noktadadır.
9- Açtığımzı davalar ve sendikamızın tüzüğünde de net olarak görüleceği üzere 28 yıldır Maliyenin kast sisteminin meslekteki uygulayıcıları olan ve anti demokratik yasa maddeleriyle 28 yıldır hukuksuzca yöneten Yeminli Mali Müşavirlerden ayrı olduğumuzu ve meslek yasamızı değiştireceğimizi her zaman her yerde deklere ettik ve deceğiz. Mesleğin üstünde kurulan korku ve şiddet imparatorluğu nihayet bulacaktır ve buna sessiz kalan YMM ler içindeki elit çakma aristokrasiye bu mesleği yedirmeyeceğiz.
10- Ve meslekteki barışı hiç kimseyi ötekileştirmeden her ilden, her görüşten meslektaşlarımızla biz dostça, fedakarca, aile gibi sağlamış durumdayız. Bu konuda sendikaya laf söyleyenler dönüp kendi kurum ve kişiliklerine bakmalıdır.

Her bitiş bir başlangıçtır. Biz bu mesleği uurumun kenarından almaya and içtik ve zemherideki zifiri karanlık yavaş yavaş yerini güneşe terk etmektedir.
Dostlarımız bunu görmekte sevinç ve umut içinde bizi takip etmekte yanımıza gelmekte. Düşmanlarımızın karanlık dünyaları bizim sorunumuz olmayacaktır.
Selam ve saygılarımızla
Kaynak:MALİ MÜŞAVİR İŞVEREN SEN