Taksi Plakalarına Vergi Muafiyeti Geldi, Davalar Düşecek , Bundan böyle elinde taksi plakası olan plakasını satarken yaşanan değer artışından dolayı vergi ödemeyecek. Yasa Meclis’ten geçerken muhalefet mevcut ekonomik durumda taksilere getirilen bu vergi muafiyetini eleştirdi.
Habertürk Gazetesi’nden Murat Gürgen’in haberine göre;  Katma Değer Vergisi’nde değişiklik öngören kanun tasarısı önceki gece kabul edilirken “Taksi plakalarının değer artışından vergi alınmamasına yönelik düzenlemeye UBER tartışmaları da anımsatılarak itiraz edildi.

MEVCUT DAVALAR DÜŞÜRÜLÜYOR

Hükümet plaka alım satımındaki değer artışından vergi alınmaması ve eski düzenlemeyi KDV’yi de kapsayacak şekilde genişletti. TBMM’de kabul edilen yasada taksi plakalarından değer artışı vergisi alınmamasını mevcut davaların düşürülmesini düzenleyen madde kabul edildi.
Taksi dolmuş minibüs ve umum servislere ait ticari plakaların yasanın yürürlüğe girdiği tarihten önce elden çıkarıldığında doğan kazançlara ilgili çıkartılan gelir vergisi borçlarının silinmesine dair plan ve bütçe komisyonunda kabul edilen düzenleme verilen önergeyle KDV dahil diğer vergiler de kapsayacak şekilde genişletildi.
Kaynak:Sözcü

Online Savunucu ile vergi problemlerinden kurtulan binlerce mükellef arasın katılın!

ONLİNE GÖRÜNTÜLÜ DANIŞMANLIK

Uygulamayı İndirin!

Google Play: https://goo.gl/qHo4fv 
App Store: https://goo.gl/vYTqCU
Site: https://www.onlinesavunucu.com/