vergi borcu kader mi?

VERGİ BORCU KADER Mİ?

Yüzlerce, binlerce, on binlerce mükellefin vergi borcu var. Yasalar bu borçlardan kurtulma yolunu açıklıyor. Ancak bunu çoğu mükellef bilmiyor. İşte tam burada devreye giren Vergi Mükellefi Savunucuları derneği çok önemli eksikliği gideriyor.

Vergi Mükellefi Savunucuları Derneği Genel Başkanı  Mehmet Kaynak  gerek sosyal medya gerekse diğer mecralarda sürekli uyarıcı açıklamalarda bulunuyor, vatandaşa mağdur olmaması için zamanında gerekli müracaatı yapın önlemini alın diyor .

AF KANUNLARI ZAMAN AŞIMINA UĞRAR MI ? 

”  Mükelleflerin af kanunlarına göre, taksitlendirme yapmadan önce dikkat etmeleri gereken en önemli husus, Ödeme gücü olmayanların  taksitlendirme yapmamaları yararlarına olacaktır. Çünkü taksitlendirme dilekçelerinin vergi dairesine verilmesi halinde 6183 sayılı yasanın 103’ncu maddesinin 11’nci bendine göre  zamanaşımı yeninden başlamaktadır.

Ancak bu durum yargı kararları doğrultusunda değerlendirildiğinde, zamanaşımına uğramış vergi borçlarının sürekli bir şekilde defalarca yapılandırılması zamanaşımını kesmemektedir. Bu konuda elimizde davası sonuçlanan bir çok mahkeme kararı bulunmaktadır ”

 

BU VE BENZERİ SORUNLARINIZIN YANITINI  İLETİŞİME GEÇEREK  AYRINTILI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ

0 216 606 08 10  – 0 850 304 95 42